Заняття для
майбутніх першокласників:
« Подорож у Країну
Математики»
Підготувала:
учитель початкових класів
Чортківської ЗОШ
І-ІІІ ступенів №6
Бурдяк Ірина
Романівна
м.
Чортків
2021
Заняття для майбутніх
першокласників
Тема. Подорож у Країну
Математики.
Мета. Ознайомити з поняттям «математика», геометричними
фігурами, порядковою лічбою; навчити розпізнавати геометричні фігури в
навколишніх предметах; виховувати бажання навчатися; формувати естетичний смак.
Обладнання. Кольоровий кубик;
зображення портфеля й предметів, які потрібні та непотрібні в школі; підручник
«Математика 1 клас» у пакунку «Нова пошта»; зображення Тітоньки Сови; навчальні
відео: «Вчимо цифри. – Весела
математика», «Геометричні фігури для дітей» ; великі магнітні цифри; дидактичні
картки «Геометричні фігури»; дитяча пісенька «В математиці-родині».
Хід заняття
1. Вітання.
Діти з учителем, узявшись за руки,
стоять у колі.
- Добрий
день, дівчатка! (дівчатка плескають в долоні)
- Добрий день, хлопчики! (хлопчики плескають в долоні)
- Добрий день ті, у кого сьогодні чудовий настрій! (всі
діти плескають в долоні)
- Діти,
а куди ви сьогодні прийшли?
- А для чого ви сюди сьогодні прийшли?
·
Знайомство .
-
Зараз ми передаватимемо по колу наш кольоровий
кубик, і кожен назве своє ім’я, щоб нам легше було працювати та спілкуватися.
2. Щоденні новини.
- Яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яка сьогодні дата?
- Який день тижня?
- Який стан неба?
- Чи є опади?
3. Обмін інформацією.
- Сьогодні друге наше заняття. Давайте повторимо, що ми вивчали на
попередньому занятті.
* Гра «Склади портфель до школи».
На дошці прикріплено зображення
портфеля. Учитель показує предмети (лінійку, цукерку, ручку, зошит, яблуко, і
т. д.), а діти обговорюють, чи потрібна ця річ у портфелі. Якщо потрібна, то
прикріплюють магнітом на дошці поруч із потрфелем.
-
Діти, сьогодні до
нашої школи кур’єр Нової пошти приніс пакунок. Я його відкрила, а там – ось ця книжка (учитель
показує підручник Математика)
Це - математика! Математика – ця книжка
ще та загадка.
Допоможе цифри знати,
І навчить вас рахувати:
1, 2, 3, 4, 5...
Скільки пальців є в усіх,
Скільки в небі журавлів,
Скільки ми знайшли грибів,
Скільки квітів запашних,
Скільки вікон у хатині,
Кошенят у господині,
Скільки на гілках птахів,
Скільки тигрів-хижаків,
Скільки крилець у курчат
Та гостинців для малят.
-
А чи здогадались ви, дітки, хто міг прислати нам цю
книжку? (Діти висловлюють свої припущення).
-
Діти, разом з книгою ще й запрошення надійшло: «Запрошую
вас у Країну математики. Тітонька Сова».
-
Приймаємо запрошення? (Так)
-
А щоб потрапити до Країни математики Тітоньки Сови,
нам потрібно показати, як ми вміємо рахувати.
·
Перегляд відео «Вчимо
цифри. – Весела математика».
https://www.youtube.com/watch?v=F_dcR7Pkdq4
( Діти переглядають відео, повторюють назви цифр. В цей час учитель
супроводжує відео прикріплюванням
великих магнітних цифр на дошку.)
·
Дидактична гра «Упізнай
геометричні фігури».
І. Перегляд відео «Геометричні фігури для
дітей».
https://www.youtube.com/watch?v=f9mt5NudSTc
(Перегляд та аналіз
відео.)
ІІ. Робота з дидактичними картками «Геометричні
фігури».
(Обведення геометричних
фігур по контурах.)
4. Групове заняття.
І. Виконання аплікації за допомогою
геометричних фігур.
( Виконання аплікації за зразком учителя із допомогою шаблонів).
ІІ. Розучування дитячої пісеньки «В математиці-родині».
https://www.youtube.com/watch?v=G50zZpzQwjs
5. Рефлексія. Підсумок заняття.
- Діти,
вам сподобалося мандрувати Країною
математики?
- А чи будете
ви застосовувати свої математичні знання в житті?
- У нашій книжці, яка допомогла нам потрапити до Країни математики Тітоньки Сови, є пусті сторінки. Я пропоную
вам увечері намалювати Країну математики
Тітоньки Сови, все, що вам найбільше запам’яталося .
- Дякую
вам. Ви сьогодні всі молодці!
Немає коментарів:
Дописати коментар