середу, 18 лютого 2015 р.

Здоров’я – це скарб Усний журнал для учнів 2-Б класу

Здоров’я – це скарб



Усний журнал для учнів 2-Б класу





Підготувала:

вчитель Чортківської ЗОШ
І-ІІІ ст.. №6
Бурдяк І. Р.
                                                                                                  

Тема: Здоров’я – це скарб.

Мета:

-         вчити здорового способу життя, свідома ставитися до свого здоров’я;

-         розвивати бажання вести активний спосіб життя, берегти, зміцнювати здоров’я;

-         виховувати хороші звички, бажання перетворити набуті знання у внутрішню потребу.
Обладнання:
-         малюнки, що ілюструють приклади здорового способу життя зображенні на слайдах;
-         загадки про овочі;
-         приказки і прислів’я  про здоров’я;
-         овочі та фрукти.


Хід уроку
І.Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми та мети.


Перша сторінка усного журналу “Від чого залежить здоров’я ”.

Батьки всі хочуть й вчителі,
Щоб ми росли чудові.
І щоб ішли по цій землі
Розумні та здорові.
Бо хворому немилий світ,
Усе йому байдуже.
То ж бережи з маленьких літ
Своє здоров’я друже!
Вчитель: Від чого залежить здоров’я?
( Робота зі слайдом №1)

50 % - спадковість;
20 % - стан навколишнього середовища;
20 % - спосіб життя;
10 % - медичне обслуговування.

-         Зваж на те, що ти можеш значно вплинути на стан свого здоров’я, обравши здоровий спосіб життя.
-          А як же зберегти своє здоров’я? Хто як міркує? (міркування дітей)

Учитель: Берегти здоров’я – це означає вести здоровий, активний спосіб життя; робити зарядку, ходити в походи, займатися фізичною працею, відвідувати спортивні секції, дотримуватися чистоти.
     Треба виробляти в собі хороші звички і уникати та позбавлятися шкідливих. (Діти уточнюють які звички хороші, а які погані). Розглянемо ілюстрації з прикладами здорового способу життя. (Діти ідуть у похід, заняття у спортивній секції).
(Робота зі слайдами №2, №3)

Прислів’я про здоров’я:
1)      Не золото, а найдорожче.
2)      Чого хочеш – не купиш, а чого хочеш продати – не продаси.
3)      Здоровий не знає, який він багатий.
4)      Найбільше щастя у житті здоров’я.

Друга сторінка журналу. “Піклування держави про здоров’я народу.”

     Наша держава піклується про здоров’я народу. В статті 49 Конституції України сказано: “Кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Держава дбає про розвиток фізичної культури і спорту, забезпечує санітарно – епідемічне благополуччя.”
    
     В країні збудовано багато лікарень, санаторіїв, будинків відпочинку. Та слід пам’ятати, що в першу чергу, людина сама відповідає за своє здоров’я і тільки сама може його зберегти.

Бути здоровим, друже, зможеш,
Бо кожному це до снаги.
Хвороби ти всі переможеш,
Здоров’я мусиш зберегти.

Третя сторінка журналу.“ Як правильно треба їсти.”

Щоб мати здоров’я, слід правильно їсти,
Вживати поживне і тільки корисне.
Не їсти надміру, не шкодити тілу
І пам’ятати про вітаміни.
Загадки про овочі та фрукти:
1) Не стелюсь я шукати долі,
    Деруся вгору. Я...(квасоля).
2) Кругле, соковите,
    Сонцем налите.
     З гілочки котиться –
     У ротик проситься... (яблуко).
3) В темній я живу коморі,
    А коса моя надворі
    Гарбузова я сестриця
    Мене звати...(морквиця).
4) У вінку зеленолистім,
    У червоному намисті
    Видивляється у воду на свою хорошу вроду. (калина).
5)      Ми цукрові, ми кормові.
     Є брати у нас столові.
     Ми зростаємо рядками
     Люди звуть нас...(буряками).
6)      Сидить Марушка
В семи кожушках;
Хто її роздягає,
Той сльози проливає.(цибуля).
7)      Ми зеленої всі масті
Всі довгасті, всі смугасті.
Прив’язали нас в рядках
На зелених ланцюжках.
Гарбуза ми сини й дочки
Звати як нас? (огірочки).
8)      Коли її кладуть на терези,
      Вона, немов на конкурсі краси.
      З рум’янами на щоках круглобока.
      Красуня, та на жаль, не синьоока.
      Зустрівшись з нею, дивуватись мушу
      Чому смачна й приваблива, така... (груша).
9) Що то за голова,
Що лиш зуби й борода? (Часник)
Хто вірно відгадує загадку, бере згаданий овоч чи фрукт, який лежить на столі, стає коло дошки .
Учитель: Овочі і фрукти містять в собі вітаміни. Кожен вітамін має ім’я. А зараз ми з вами познайомимося з кожним вітаміном:
J Вітамін А – стимулює ріст, розвиток шкіри, утворює в організмі бар'єр стійкості до інфекцій. Міститься у вершковому маслі, кропі, овочах, абрикоси.
J Вітамін В1- діє на функції нервової системи, бере участь в обміні вуглеводів. Міститься в пшеничному хлібі, бобах, яйцях.
J Вітамін В2 – сприяє утворенню гемоглобіну, регулює функції шлунково – кишкового тракту. Міститься в м’ясі, молочних продуктах.
J Вітамін В6 –поліпшує кровотворення. Міститься в м’ясі, рибі, овочах та фруктах.
J Вітамін С – підвищує стійкість до шкідливих впливів. Міститься в овочах, фруктах та ягодах. Велика кількість вітаміну С в лимоні, апельсині, шипшині.
J Вітамін Д – бере участь у процесі всмоктування кальцію, утворенні кісткової тканини.
J Вітамін Е – міститься в салаті, овочах, м’ясі, рослинних маслах.
J Вітамін К – міститься в такому продукті, як печінка.
Четверта сторінка журналу – “Шкідливі для здоров’я звички ”
     Що таке шкідливі звички? Шкідливі звички – це паління сигарет, вживання спиртних напоїв, наркотичних та токсичних речовин. Люді, які палять сигарети, п’ють спиртні напої, вживають наркотики та токсичні речовини, дуже швидко звикають до них і вже не можуть без цього обходитися. У них виробляється шкідлива звичка, яка переростає в хворобу. “Алкоголізм”, “наркоманія”, “токсикоманія” – це назви дуже небезпечних хвороб людей, які вживають спиртні напої, наркотики чи токсичні речовини.

- А тепер давайте пограємо гру. Якщо твердження правильне треба сплеснути в долоні, а якщо ні – не не плескати.
                   Гра «Вірю – не вірю»
1. Чи згодні ви,що зарядка – джерело бадьорості та здоров’я? (так)
2. Чи правда, що жуйка корисна для зубів? ( ні)
3. Чи правда, що кактуси нейтралізують випромінювання від комп’ютера? (ні)
4. Чи правда, що банани та шоколад поліпшують настрій? ( так)
5. Чи правда, що є не шкідливі наркотики? (ні)
6. Чи правда, що відмовитися від куріння легко? (ні)
7. Чи правда, що влітку можна запастися продуктами на весь рік? (ні)
8. Чи правда, що переїдання шкодить здоров’ю? (так)
9. Чи правда, що дітям достатньо спати вночі 6 – 8 годин? ( ні, не менше, ніж 9)
10. Чи правда, що морква стримує процес старіння організму? (так)
(Робота із зображенням дерева, прикріпленого до дошки)
Учитель: - Я хочу, щоб ви уважно подивилися на деревце і сказали, чого йому не вистачає? (листочків). А для того, щоб деревце зазеленіло, нам потрібно йому допомогти. Для цього у вас на столах лежать листочки, на яких написані корисні і шкідливі звички. Ваше завдання вибрати тільки корисні звички, які сприяють збереженню здоров’я і роблять наше життя гарним і щасливим. (Листочки з правильними відповідями прикріплюються до крони дерева. Неправильні відповіді кріпляться під деревом ).
Корисні звички (листочки). Посміхатися друзям, бути чемним і вихованим, займатися фізкультурою, бути чесним і відкритим, загартовування, ігри на свіжому повітрі, правильне харчування, мити руки перед вживанням їжі, оберігати природу, дбати про рідних, знати свої права та обов'язки, чистити зуби, здобувати освіту, вивчати правила дорожнього руху, не чіпати бездомних собак і кішок,не відкривати двері незнайомим.
Шкідливі звички (листочки). Куріння, алкоголізм, вживання наркотиків, неповага до старших, битися з товаришами, гризти нігті, гратися з електроприладами, ходити по льоду, бути злим і роздратованим, гратися з сірниками, ходити по залізничним коліям, купатися у заборонених місцях, бути жадібним і заздрісним, перебігати дорогу під час руху авто.
Учитель:
А ще пам’ятайте, що
Життя чарівне, мов казка
І дається людині раз.
Не марнуйте його, будь ласка,
А любіть й бережіть весь час.
Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!

 

ІІІ. Підсумок.

Учитель:- Ми перегорнули сторінки журналу  “Здоров’я – це скарб.” Чому вас навчив цей усний журнал? (відповіді дітей).

 


 

суботу, 14 лютого 2015 р.

Фото до інсценізації казки "Ріпка"



















Фото з проведеного уроку-бесіди "Дивіться на нас, як на рівних" приуроченого до дня людей з обмеженими фізичними можливостями.








Конспект уроку з «Основи здоров'я» на тему: «Безпека на дорогах»


Конспект уроку
з «Основи здоров'я»
на тему: «Безпека на дорогах»




Проведено: 2-Б клас
Чортківська ЗОШ І-ІІІст. №6
Вчитель: Бурдяк І. Р.

Тема. Безпека на дорогах.
Мета. Повторити з учнями правила дорожнього руху; ознайомити з видами доріг, з дорожньою розміткою, її значенням; розширити знання дорожньої абетки; розвивати у дітей спостережливість, формувати вміння оцінювати свої і чужі дії; виховувати відповідальність за власні вчинки, дисциплінованість на дорогах.
Обладнання. Таблиці: «Види доріг», «Дорожня розмітка».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Я тобі сказати мушу,
що живемо ми лиш раз.
Бережи себе і друзів
та згадуй Правила щораз.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1.     Бесіда.
-         Що таке дорога? Вулиця?
-         Як ви розумієте слова «небезпечна ситуація на вулиці»?
-         Що може бути причиною таких ситуацій?
-         Що ускладнює рух транспорту?
2.     Відгадування загадок.

·        Не літає – гуркотить.
Жук по вулиці біжить.
Очі-вогники горять.
Як жука такого звать? (Автомобіль)
·        Дім по вулиці повзе,
На роботу всіх везе.
Не на курячих ногах –
У гумових чобітках (Автобус)
·        Зачепивсь вагон за дріт:
«Їду, їду в далеч-світ.
Їду, їду, не трясу,
гей, сідайте, підвезу». (Тролейбус)
3.     Розповідь про транспорт.
-         Як одним словом назвати всі ці предмети? (Транспорт)
-         Транспорт буває водний, повітряний, залізничний і автомобільний. Легкові автомобілі, вантажівки, автобуси ми щодня бачимо на вулицях. Ми на них їздимо, переходимо через дороги, по яких вони пересуваються. Автомобіль – це сусід будь-якого міського жителя.
-         Як ви гадаєте, цей сусід – безпечний?
-         Будь-яка річ, предмет не бувають ні добрими, ні злими, ні безпечними, ані небезпечними. Такими їх робить людина. Найголовніше – розуміти, коли і за яких обставин автомобіль стає небезпечним.
4.     Бесіда про створення небезпечних ситуацій через недисциплінованість пішоходів.
-         Недотримання правил дорожнього руху на вулицях і дорогах призводить до аварій і загибелі людей. Дуже багато дітей потрапляють в аварії, стають каліками і, найстрашніше, гинуть під колесами автомобілів.
-         Чому це трапляється?
-         Діти погано знають правила дорожнього руху, а якщо і знають, не завжди їх виконують. Часто перебігають вулиці в недозволених місцях, забувають про дорожні знаки, світлофори, граються побіля доріг. А все це призводить до того, що дитина потрапляє під колеса машини.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.     Оголошення теми і мети уроку.
-         Правила дорожнього руху – це своєрідна дорожня грамота. Володіти нею повинні всі. Місто, в якому ми живемо, можна порівняти з цікавою книгою. А щоб розумно її читати, щоб уникати неприємностей і біди, знати азбуку вулиць, доріг повинні і дорослі, і малі.
Метою цього уроку буде вивчення елементів вулиць і доріг, видів дорожньої розмітки і їх призначення. Ви вивчите правила безпечного руху на вулицях і дорогах.
2.     Дорога і вулиця.
-         Вулиця і дорога схожі між собою, та все ж це не одне і теж саме. Є дороги з одностороннім і двостороннім рухом транспорту. Про це треба обов’язково пам’ятати, коли переходите дорогу. ( Розгляд таблиць).
3.     Елементи вулиць і доріг.
-         У давні часи вулиці і дороги були єдиними і для тих, хто їхав, і для тих, хто йшов. Це часто призводило до нещасних випадків. Тому і вирішили розділити потоки їздових і пішоходів. Почали мостити дороги для їздових і будувати спеціальні доріжки для пішоходів, які назвали французьким словом – тротуар, що означає «дорога для пішоходів».
-         А якщо пішоходові треба перейти на другий бік вулиці?
-         Для цього малюють білою фарбою місток. Цей місток зветься «зеброю». Чому? На цьому переході завжди головний пішохід, а не автомобіль. Ступить пішохід на «зебру» - і мусять машини чекати, доки він не перейде вулицю.
-         Переходи позначають дорожнім знаком, на якому намальовано чоловічка, який йде переходом. На жаль, не всі водії поводяться дисципліновано на переході. Тому й на ньому пішоходи повинні бути уважними.
4.     Дорожня розмітка.
-         Суцільна горизонтальна лінія шириною 10 см білого кольору поділяє транспортні потоки протилежних напрямків, позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено.
-         Лінію, яка складається з пунктирів, транспортні засоби мають право перетинати. Білі стрілки вказують напрямок руху транспорту.
5.     Виступ міліціонера.
-         Діти, сьогодні в нас на уроці присутній міліціонер. І я зараз попрошу його розповісти нам про те, як поводити себе на дорозі, щоб не трапилось біди.
 


6.     Фізкультхвилинка.
7.     Робота з підручником (с.88-91)
-         Будь-яка неприємна або трагічна історія не сталась би, якби її учасники знали правила безпечної поведінки і передбачали б наслідки своїх вчинків
Простіше вивчити правила переходу вулиці і виконувати їх, ніж втратити здоров’я чи життя.

IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в зошиті (с. 35-36).
Завдання 1. Підпиши назви дорожніх знаків. Розмалюй їх.
Завдання 2. Допиши речення.
Завдання 3. Встав у речення пропущені слова.
Завдання 4. Пронумеруй елементи дорожньої розмітки.
Завдання 5. Дай відповідь на запитання.
V. Підсумок уроку.
- Чим відрізняються дорога  і вулиця?
- Яка частина вулиці створена для пішоходів?
- Чим урок запам’ятався?

- Що нового дізналися?