четвер, 9 грудня 2021 р.


 

 

 

 

 

 


 

 

Конспект уроку

з Я досліджую світ

(технологія)

на тему:

«Моделювання. Сонячна система»

 

 

 

 

                                                                              Підготувала:

                                                                     учитель початкових класів

                                                                     Чортківської ЗОШ

                                                                     І-ІІІ ступенів №6

                                                                     Бурдяк Ірина Романівна

 

м. Чортків

2021

Тема. Моделювання. Сонячна система.

Мета. Продовжувати систематизувати знання учнів, отримані на попередніх уроках, про Сонячну систему, про Сонце як її центр і про місце планет у ній; формувати уявлення про утворення Сонячної системи; розвивати в дітей творчу активність, допитливість, пам'ять, логічне мислення та фантазію, уміння спостерігати, робити висновки; виховувати інтерес до наукових знань, бажання дізнаватися більше, досліджувати навколишній світ, працювати з різними джерелами інформації.

Обладнання. Відео «Планети Сонячної системи. Цікаві факти про планети»; ілюстративний матеріал: Планети Сонячної системи; пластилін, дощечки, стеки, зубочистки, бамбукові палочки, клей, картон; педагогічний зразок виробу.

Відеоматеріали:

1.     Планети Сонячної системи. Цікаві факти про планети. Дітям про планети

https://www.youtube.com/watch?v=ITub7NYgY2Y

2.     Дитяча руханка, фізкультхвилинка "Alien Dance"

https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s

3.     Фонова музика для роботи протягом уроку

https://www.youtube.com/watch?v=XSePQcOE0B0

Хід уроку

І. Організаційний момент

Під фонову музику вчитель читає вірш.

Чарівний Всесвіт — просто неозорий,
І в нім Земля перлинкою пливе.
Який же дивовижний світ казковий
І на Землі усе-усе живе.
На ній рослини дивні і тварини,
Вона у фарбах вся і у красі,
І місце тут знайшлося для людини.
Планет багато, але різні всі.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів

- Як часто ви дивитесь на небо?

- Чи є в неба краї? (Ні, Всесвіт безмежний)

- Чому сонце світить яскравіше за місяць? (Сонце – це зірка)

Люди завжди цікавились небесними світилами, багато чого нового про них відкривали і дізнавалися.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.     Перевірка знань учнів.

-         Що означає слово «космос»?

-         Що таке «Сонячна система»?

-         Що означає слово «планета»?

-         Скільки є планет?

-         В якій галактиці розташована наша Сонячна система?

-         На які планети поділяються планети нашої Сонячної системи?

-         Чим відрізняються внутрішні від зовнішніх?

-         Назвіть, будь ласка, внутрішні планети?

-         Хто назве зовнішні планети?

-         Що розмежовує зовнішні та внутрішні планети?

-         Що ви знаєте про комети?

-         Назвіть найбільшу планету?

-         Як називається найменша планета?

-         Що ви знаєте про Сонце?

-         Яка наука вивчає космос?

-         Як називаються вчені які займаються вивченням астрономії?

-         За допомогою якого пристрою ми можемо побачити небесні тіла?

-         Як називається приміщення,  де працюють астрономи?

2.     Перегляд навчального відео.

Планети Сонячної системи. Цікаві факти про планети. Дітям про планети

https://www.youtube.com/watch?v=ITub7NYgY2Y

-         Що ви запам’ятали із відео?

-         Що ви досі не знали?

3.     Гра «Віднови Сонячну систему».

-         Давайте ми з вами пограємо гру «Віднови Сонячну систему».

-         Що є найважливішим у нашому Всесвіті?

-         Яка планета йде наступною?

-         Хто готовий відновити весь порядок планет?

За допомогою макетів планет діти відновлюють Сонячну систему на дошці.

IV. Повідомлення теми уроку.

-         Сьогодні ми з вами будемо моделювати нашу Сонячну систему. Для роботи нам потрібний картон, пластилін, стеки, клей, ножиці, зубочистки, бамбукові палочки.

V. Робота над темою уроку.

1. Робота з підручником (с. 87).

2. Дитяча руханка, фізкультхвилинка «Alien Dance».

https://www.youtube.com/watch?v=0a7dfpihN6s

3. Аналіз поетапного виконання виробу.



* Поділ на пари для виконання виробу.

* Зверніть увагу на співвідношення розмірів і кольорів.

* Повторіть правила роботи із пластиліном.

* Підготуйте для роботи пластилін.

* Виготовте Сонце та планети.

* Прикріпіть Сонце та планети на картон і з’єднайте їх шпажками різної довжини.

* Виріжте  підписи та приклейте на картон біля кожної планети та Сонця.

- Зверніть увагу, у роздрукованих надписах назв планет допущено помилку. Вам слід її знайти і на зворотному боці аркуша написати правильно назву планети та приклеїти під створеною з пластиліну планетою.

4. Практична діяльність учнів у парах.

Робота в парах здійснюється під фонову музику.

5. Демонстрація виробів моделювання (за бажанням учнів).

VI. Підсумок уроку.

1.     Рефлексія.

-         Що ви сьогодні робили на уроці?

-         Що для вас було складним?

-         Чи справились ви із поставленим завданням?

-         Чи вдалося вам налагодити співпрацю в парі?

-         Над чим вам ще слід попрацювати.

2.     Прибирання робочих місць.