Заняття з
підготовки майбутніх першокласників:
«Казкові герої у
Країні Математики»
Підготувала:
учитель початкових класів
Чортківської ЗОШ
І-ІІІ ступенів №6
Бурдяк Ірина Романівна
м.
Чортків
2021
Заняття з підготовки
майбутніх першокласників
Тема: Казкові
герої у Країні Математики. Розміщення об’єктів на площині та в просторі: вгорі,
внизу, по центру; ліворуч, праворуч. Порівняння предметів: довгий - короткий, широкий - вузький, високий –низький.
Порівняння групи предметів за кількістю.
Мета:
закріпити уявлення про розташування предметів на площині та в просторі, з використанням слів: внизу, вгорі, ліворуч,
праворуч; вміння порівнювати групи предметів за кількістю та розміром: довгий, короткий, широкий, вузький, високий, низький.
Розвивати увагу, виховувати старанність, зацікавлення до вивчення математики.
Обладнання. Ілюстративний матеріал: зайчик, ведмедик, колобок, лисичка,
вовчик, будиночки; відео: казка «Колобок», руханка «Вверх-вниз»; стрічки різної
довжини; дидактичні картки «Розвиток дитини», «Велике та маленьке»; роздатковий матеріал «Будиночки
для Вовчика».
Хід заняття
1. Вітання
Діти стають у коло й разом із учителем
промовляють:
- Добрий день, сонечко ясне!
- Добрий день, земле прекрасна!
- Добрий день, діткам усім!
2. Щоденні
новини.
- Пригадаймо, яка зараз пора року?
- Який місяць?
- Яка дата?
- Який день тижня?
- Який стан неба?
- Яка температура повітря?
- Чи є сьогодні опади?
3. Обмін
інформацією.
-
Сьогодні ми з вами помандруємо в Країну Математики із казковими героями. А чи
знаєте ви українську казку «Колобок»?
-
Давайте переглянемо цю казочку і пригадаємо описані у ній події.
Перегляд
казки «Колобок»
https://www.youtube.com/watch?v=h4VS0ZQlo4g
-
Діти, хто є головним героєм казки?
-
Що трапилось із нашим Колобком?
-
Чи хотіли б ви змінити закінчення казки?
-
Для того, щоб допомогти нашому Колобку і змінити
кінцівку казки, нам слід виконати завдання
від усіх героїв. Пригадаймо, кого на своєму шляху зустрічав наш герой. (Діти називають героїв казки).
-
Готові допомогти нашому Колобку, щоб його не з’їли і він спокійно
повернувся додому?
-
Тоді розпочнімо виконувати завдання!
Завдання 1. Орієнтування в просторі.
Завдання від казкових героїв.
Перше завдання полягає в тому, щоб
допомогти зорієнтуватися в просторі нашим героям казки.
(На дошці посередині прикріплене зображення Колобка, праворуч від нього
зображення Зайчика, ліворуч – Ведмедя, внизу – Лисички, вгорі – Вовка)
-
Хто розміщений посередині?
-
Хто ліворуч від Колобка?
-
А праворуч?
-
Хто внизу?
-
Хто вгорі?
-
Підніміть, будь ласка, вгору свою праву руку.
-
А тепер ліву.
-
Хто чи що розміщено попереду вас?
-
Хто чи що є позаду вас?
-
Молодці! Ви виконали перше завдання від наших
казкових героїв.
Завдання 2. Порівняння групи предметів за
кількістю.
Завдання від Зайчика.
-
Друге наше завдання від Зайчика. Усі ми знаємо, що він
є великим боягузом, адже боїться всіх, а найдужче – Лисички й Вовчика. А де
зайчик може сховатися в лісі? (За дерево,
під кущем і т.д.)
(На дошці в довільному порядку розміщені 7 зайчиків і 8 ялиночок)
-
Наше з вами завдання дізнатися, чи кожному Зайчику
дістанеться ялиночка, щоб сховатися . Чи можемо ми зразу відповісти? (Ні.) Давайте спершу ми з вами викладемо в один
ряд усі ялиночки. (Хтось з дітей йде до дошки й групує ялиночки в один ряд.)
-
А тепер викладемо в ряд усіх зайчиків. (Хтось з дітей йде до дошки і групує зайчиків в один ряд.)
-
Тепер ми можемо сказати, чи вистачить ялиночок
зайчикам, щоб сховатися?
-
Чого більше?
-
Чого менше?
-
На скільки?
-
Молодці! Ви впоралися із завданням від Зайчика.
Наступне в нас завдання від Ведмедика.
Завдання 3. Порівняння групи предметів за величиною.
Завдання від Ведмедика.
-
Наш Ведмедик любить ласувати малинкою. Якою
малинкою можна ласувати ведмедику? (Дозрілою.)
Але він не завжди може зорієнтуватися, яка
малинка вже дозріла, а яка ще зелена, і
її їсти не можна. Коли ягідка дозріла, вона стає великою, соковитою та
червоною. Якщо малинка ще дозріває, то вона середнього розміру та жовтого
кольору. А якою є недозріла ягідка на вашу думку? (Маленька, зеленого кольору.) Нам потрібно допомогти Ведмедику
визначити, яка із малинок вже дозріла, і чи можна її їсти.
-
Ваше завдання розфарбувати великі малинки червоним
кольором, середні- жовтим, а найменші – зеленим.
(Діти працюють на дидактичних картках «Розвиток дитини», «Велике та
маленьке»).
-
Молодці! Ви виконали завдання Ведмедика. А зараз
давайте з вами відпочинемо і трішки потанцюємо.
Діти виконую руханку «Вверх-вниз»
https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk
Завдання 4. Порівняння предметів: широкий - вузький, високий –низький.
Завдання від
Вовчика.
-
Ви,
мабуть, неодноразово зустрічали в казках, що вовк завжди намагається знайти
собі житло (Наприклад, казка «Про трьох
поросят»). Ось і завдання від
Вовчика полягає в тому, щоб ми допомогли порівняти йому будиночки.
Робота з роздатковим матеріалом «Будиночки
для Вовка».
-
У
кожного з вас є аркуш. Подивіться, будь ласка, і скажіть: «Який будинок
найвищий? Найнижчий?» Продовж: «Зелений нижчий від …; червоний …; жовтий…».Який
будиночок найширший? Який найвужчий?
-
Молодці!
Ви виконали завдання від Вовчика.
Завдання
5. Порівняння предметів за довжиною.
Завдання
від Лисички.
-
Наша
Лисичка є надзвичайною модницею й любить красиво виглядати. Ось її завдання:
порівняти стрічки за довжиною.
( На дошці
прикріплено рожеву, зелену та червону стрічки. )
Я починаю,
дітки, речення, а ви допомагаєте мені продовжити:
-
Рожева стрічка…(найдовша,
довга).
-
Зелена … (середньої
довжини).
-
Червона … (найкоротша,
коротка).
-
Рожева довша від… (зеленої та червоної).
-
Червона коротша… (від зеленої та рожевої ).
-
Зелена довша від …(червоної), але коротша від (рожевої).
Поява казкового героя – Колобка
Колобок: Дякую вам, що виконали усі завдання від Зайчика,
Лисички, Ведмедика і Вовчика. Ви допомогли змінити кінцівку моєї казки. Мене не
з’їли, і я можу щасливо повернутися
додому.
За вашу допомогу вам винагорода –розфарбовки. Дякую вам,
мої друзі. До зустрічі!
4. Групове завдання.
* Аналіз зображення розфарбовок.
Підбір необхідних кольорів.
* Практична діяльність учнів.
5.
Підсумок заняття . Рефлексія.
* Визначення емоційного настрою
дітей після заняття.