понеділок, 13 лютого 2023 р.


 


 

 

Тематичний день.

Заняття з підготовки майбутніх першокласників:

«Україна – це ми!»

 

                                                                                             

                                                              Підготувала:

                                                                                   учитель початкових класів

                                                                     Чортківської ЗОШ

                                                                    І-ІІІ ступенів №6

                                                                                Бурдяк Ірина Романівна

 

м. Чортків

2022

Заняття з  підготовки майбутніх першокласників

Тема:  «Україна – це ми!»

Мета. Підвести підсумки усіх занять підготовки до школи. Виховувати любов до рідного краю, культурної спадщини українського народу, формувати громадянську позицію підростаючого покоління.

Обладнання: мнемотаблиця для вивчення вірша «На свята уся сім’я», розмальовка «Україна», навчальне відео «Народні символи України»

 

Хід заняття

 

І. Вітання
Діти стають у коло
й разом  з учителем промовляють:
- Добр
ий день, сонце привітне!
- Добр
ий день, небо блакитне!
- Добр
ий день, діткам усім!

ІІ. Щоденні новини.

-         Пригадаймо, яка зараз пора року?

-         Який місяць?

-         Яка дата?

-         Який день тижня?

-         Який стан неба?

-         Яка температура повітря?

-         Чи є сьогодні опади?

ІІІ. Обмін інформації.

1.     Повідомлення теми і мети заняття.

-         Ви сьогодні прийшли такі усі красиві, у вишиванках. Як думаєте, чому? Про що ми сьогодні говоритимемо? Сьогодні у нас останнє заняття з підготовки до школи. Попереду вас чекає два тижні відпочинку і навчання вже у 1 класі. Ви чудово працювали, навчалися, малювали і навіть танцювали під час попередніх наших занять.

-         Подивіться, що у мене в руках (у вчителя в руках лялька-мотанка). Хто знає, що це таке? Як думаєте, навіщо я взяла ляльку-мотанку до нас на заняття?

-         Зараз, будь ласка, нехай кожен візьме ляльку-мотанку і скаже їй, що очікує від сьогоднішнього своєрідного уроку і, взагалі, від навчання в першому класі (діти передають ляльку по колу і висловлюють свої очікування).

-         Сьогодні ми з вами будемо говорити про нашу неньку Україну, її державні та народні символи, співатимемо пісні, розказуватимемо вірші.

2.     Робота над темою заняття.

-         Як називається держава в якій ми з вами живемо?

 

-         Вірш про rрай в якому ми живемо розкаже нам Тарасик.

 

Красивий, щедрий, рідний край

І мова наша солов’їна

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

 

-         Кожна країна має символи, які її характеризують. Їх потрібно поважати і берегти.

 

·        Перегляд відео «Державні символи України»

https://www.youtube.com/watch?v=ZegU1xdY65c

 

-         То які є державні символи України?

-         Що означають кольори нашого прапора?

-         Яке слова зашифровано у нашому Гербі? (Воля) . (Вчитель викладає слово «воля» на дошці.)

-         Саме до волі і незалежності завжди прагне наш народ. Війна в Україні – горе, яке нам принесли росіяни, вони хочуть забрати нашу мову, волю, життя, землю, забрати наше щасливе життя. Але наші мужні воїни ЗСУ нас оберігають і Україна обов’язково переможе!

 

-         Вірш про нашу найріднішу країну, любов до неї  нам розкаже Даринка.

Любіть Україну, як сонце любіть,
як вітер, і трави, і води…
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
Любіть Україну у сні й наяву,
вишневу свою Україну,
красу її, вічно живу і нову,
і мову її солов’їну.
Без неї – ніщо ми, як порох і дим,
розвіяний в полі вітрами…
Любіть Україну всім серцем своїм
і всіми своїми ділами.
Для нас вона в світі єдина, одна,
як очі її ніжно-карі…
Вона у зірках, і у вербах вона,
і в кожному серця ударі,
у квітці, в пташині, в кривеньких тинах,
у пісні у кожній, у думі,
в дитячій усмішці, в дівочих очах
і в стягів багряному шумі…

 

-      Пісню «Моя Україна»  нам заспіває Ілля.

 

-          Окрім державних символів кожна країна також має народні символи. Це такі рослини, предмети, які асоціюються у людей з рідною державою, землею, Батьківщиною, рідним порогом.

 

·        Перегляд відео «Народні символи України»

https://www.youtube.com/watch?v=OG8U88QraVo

 

-         То які народні символи України ви запам’ятали?

-         Про один з символів нашої держави ми зараз усі разом вивчимо вірш за допомогою мнемотаблиці. Мнемотаблиця – це схематичне відображення слів за допомогою малюнків.

 

·        Робота з мнемотаблицею. Вивчення вірша «На свята уся сім’я».

 

·        Руханка «Україно, ми твоя надія».

https://www.youtube.com/watch?v=8HvWHkDLDqM

 

-         Діти, а як називаються люди, які проживають у нашій державі? А що ж це за люди – українці? Це ті хто любить свою мову, шанує державні та народні символи, поважає людей, які оточують, береже природу рідного краю, захищає Україну, допомагає людям, творить добро.

 

-         Пісню «Україночка мала» заспіває нам Даринка.

 

 

-         Як я вже казала на початку нашого заняття, ми сьогодні завершуємо підготовку до навчання в школі. Ви справжні молодці. Гарно відвідували навчання, працювали, малювали, виготовляли аплікації, допомагали казковим героям долати труднощі. За це я вас хочу усіх нагородити значком «Розумники». Бо саме такими ви є. Мої найкращі розумники, першокласники.

 

Вчитель чіпає кожній дитині значок.

 

-         Діти, ви майбутнє нашої держави України, гордість наших батьків. Найбільша радість для мами з татом коли дитина здорова, щаслива, під мирним небом.

 

-         Пісню «Коли співають діти» нам заспіває Матвійко.

 

IV. Групова робота.

 

·        Розфарбовування розмальовки «Україна».

 

V. Рефлексія.

* Демонстрація виконаних робіт.

* Визначення емоційного настрою.

Орієнтовне календарно-тематичне планування За підручником для 4-го класу «Мистецтво» (авт. О. Калініченко, Л. Аристової) (за Типовою освітньою програмою під керівництвом Р. Б. Шияна)

 

Орієнтовне календарно-тематичне планування

За підручником для 4-го класу «Мистецтво»                  

(авт. О. Калініченко, Л. Аристової)

(за Типовою освітньою програмою

під керівництвом Р. Б. Шияна)

 

Образотворче мистецтво

(1 година на тиждень)

ІІ семестр

 

Тема уроку

Дата

1.

Веселе Різдво в Україні. Колядники. Орієнтовне практичне завдання: виготовлення Різдвяної зірки (картон, кольоровий папір, матеріали на вибір)  (с. 60-61).

 

2.

Зимові фантазії. Макет. Архітектура. Орієнтовне практичне завдання: виготовлення макету казкового міста Кая та Герди (картонні коробки різних форм, клей, гуаш) (с. 68-69)..

 

3.

У сніговому королівстві. Театральне мистецтво. Декорації. Орієнтовне практичне завдання: виготовлення макету декорації «У палаці Снігової королеви» (картон, клей, ножиці) (с. 72-73).

 

4.

Казкові пригоди. Ілюстрації. Головне та другорядне у композиції. Орієнтовне практичне завдання: створення екскізу обгортки для цукерок «Гулівер» (акварельні фарби, фломастери) (с. 76-77).

 

5.

Веселий цирк. Акробатика. Орієнтовне практичне завдання: створення об’ємної композиції із персонажами, що рухаються (картон, кольоровий папір, підручні матеріали)  (с. 80-81).

 

6.

Проводи зими. Персонажі у статичних та динамічних позах. Орієнтовне практичне завдання: створення багатофігурної композиції «Проводи зими» (гуаш) (с. 84-85)

 

7.

Свято весняної природи. Колорит. Створення різноманітних відтінків.  Орієнтовне практичне завдання: створення живописної композиції весняної природи (акварельні фарби, гуаш) (с. 88-89)

 

8.

Весняні ігри. Закликаємо весну. Орієнтовне практичне завдання: виготовлення вітрячка (кольоровий папір, картон, матеріали на вибір)

(с. 92-93).

 

9.

Великодні свята. Орнамент. Витинанка. Орієнтовне практичне завдання: виготовлення вітальної листівки до Великодня (картон, кольоровий папір, клей, ножиці, матеріали на вибір) (с. 96-97).

 

10.

Чарівні візерунки. Петриківський розпис. Орієнтовне практичне завдання: створення чарівної квітки, застосовуючи прийом петриківського розпису (акварельні фарби, гуаш) (с. 100-101).

 

11.

Веселі настрої. Декоративно-прикладне мистецтво. Гончарство. Орієнтовне практичне завдання: ліплення тварин за мотивами образів, створених народними майстрами (пластилін)      (с. 104-105).

 

12.

Секрети вишитого рушника. Зооморфний (тваринний) орнамент. Схема вишивки. Орієнтовне практичне завдання: створення стилізованого зображення птаха (кольорові олівці, фломастери, маркери) (с. 108-109).

 

13.

Кольорове диво. Сітчастий орнамент. Килими. Орієнтовне практичне завдання: створення екскізу тканини або килима (кольоровий папір, фломастери) (с. 112-113).

 

14.

Майстри-віртуози. Ковальство. Рапорт. Орієнтовне практичне завдання: створення композиції «Металеве мереживо» у техніці витинанки (папір чорного кольору) (с. 116-117).

 

15.

Козацька звитяга.  Емблема. Орієнтовне практичне завдання: створення композиції емблем для спортивно-мистецького фестивалю (кольорові олівці, фломастери, маркери) (с.120-121).

 

16.

Україна – моя Батьківщина. Архітектурна спадщина. Пропорція. Орієнтовне практичне завдання: виконання замальовки пам’ятки архітектури рідного краю «Чортківський замок» (матеріали на вибір) (с. 124-125)ю

 

17.

Перевір свої досягнення. Узагальнення і систематизація знань учнів. (с. 128-129).