Конспект
уроку
з
«Основи здоров'я»
на
тему: «Безпека на дорогах»
Проведено:
2-Б клас
Чортківська
ЗОШ І-ІІІст. №6
Вчитель:
Бурдяк І. Р.
Тема.
Безпека на дорогах.
Мета.
Повторити з учнями правила дорожнього руху; ознайомити з видами доріг, з
дорожньою розміткою, її значенням; розширити знання дорожньої абетки; розвивати
у дітей спостережливість, формувати вміння оцінювати свої і чужі дії;
виховувати відповідальність за власні вчинки, дисциплінованість на дорогах.
Обладнання.
Таблиці: «Види доріг», «Дорожня розмітка».
Хід
уроку
І.
Організаційний момент.
Я
тобі сказати мушу,
що
живемо ми лиш раз.
Бережи
себе і друзів
та
згадуй Правила щораз.
ІІ.
Повторення вивченого матеріалу.
1. Бесіда.
-
Що таке дорога? Вулиця?
-
Як ви розумієте слова «небезпечна ситуація
на вулиці»?
-
Що може бути причиною таких ситуацій?
-
Що ускладнює рух транспорту?
2. Відгадування загадок.
·
Не літає – гуркотить.
Жук
по вулиці біжить.
Очі-вогники
горять.
Як
жука такого звать? (Автомобіль)
·
Дім по вулиці повзе,
На
роботу всіх везе.
Не
на курячих ногах –
У
гумових чобітках (Автобус)
·
Зачепивсь вагон за дріт:
«Їду,
їду в далеч-світ.
Їду,
їду, не трясу,
гей,
сідайте, підвезу». (Тролейбус)
3. Розповідь про транспорт.
-
Як одним словом назвати всі ці предмети?
(Транспорт)
-
Транспорт буває водний, повітряний,
залізничний і автомобільний. Легкові автомобілі, вантажівки, автобуси ми щодня
бачимо на вулицях. Ми на них їздимо, переходимо через дороги, по яких вони пересуваються.
Автомобіль – це сусід будь-якого міського жителя.
-
Як ви гадаєте, цей сусід – безпечний?
-
Будь-яка річ, предмет не бувають ні
добрими, ні злими, ні безпечними, ані небезпечними. Такими їх робить людина.
Найголовніше – розуміти, коли і за яких обставин автомобіль стає небезпечним.
4. Бесіда про створення небезпечних
ситуацій через недисциплінованість пішоходів.
-
Недотримання правил дорожнього руху на
вулицях і дорогах призводить до аварій і загибелі людей. Дуже багато дітей
потрапляють в аварії, стають каліками і, найстрашніше, гинуть під колесами
автомобілів.
-
Чому це трапляється?
-
Діти погано знають правила дорожнього
руху, а якщо і знають, не завжди їх виконують. Часто перебігають вулиці в
недозволених місцях, забувають про дорожні знаки, світлофори, граються побіля
доріг. А все це призводить до того, що дитина потрапляє під колеса машини.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Оголошення теми і мети уроку.
-
Правила дорожнього руху – це своєрідна
дорожня грамота. Володіти нею повинні всі. Місто, в якому ми живемо, можна
порівняти з цікавою книгою. А щоб розумно її читати, щоб уникати неприємностей
і біди, знати азбуку вулиць, доріг повинні і дорослі, і малі.
Метою
цього уроку буде вивчення елементів вулиць і доріг, видів дорожньої розмітки і
їх призначення. Ви вивчите правила безпечного руху на вулицях і дорогах.
2. Дорога і вулиця.
-
Вулиця і дорога схожі між собою, та все ж
це не одне і теж саме. Є дороги з одностороннім і двостороннім рухом
транспорту. Про це треба обов’язково пам’ятати, коли переходите дорогу. (
Розгляд таблиць).
3. Елементи вулиць і доріг.
-
У давні часи вулиці і дороги були єдиними
і для тих, хто їхав, і для тих, хто йшов. Це часто призводило до нещасних
випадків. Тому і вирішили розділити потоки їздових і пішоходів. Почали мостити
дороги для їздових і будувати спеціальні доріжки для пішоходів, які назвали
французьким словом – тротуар, що означає «дорога для пішоходів».
-
А якщо пішоходові треба перейти на другий
бік вулиці?
-
Для цього малюють білою фарбою місток. Цей
місток зветься «зеброю». Чому? На цьому переході завжди головний пішохід, а не
автомобіль. Ступить пішохід на «зебру» - і мусять машини чекати, доки він не
перейде вулицю.
-
Переходи позначають дорожнім знаком, на
якому намальовано чоловічка, який йде переходом. На жаль, не всі водії поводяться
дисципліновано на переході. Тому й на ньому пішоходи повинні бути уважними.
4. Дорожня розмітка.
-
Суцільна горизонтальна лінія шириною 10 см
білого кольору поділяє транспортні потоки протилежних напрямків, позначає межі
проїзної частини, на які в’їзд заборонено.
-
Лінію, яка складається з пунктирів,
транспортні засоби мають право перетинати. Білі стрілки вказують напрямок руху
транспорту.
5. Виступ міліціонера.
-
Діти, сьогодні в нас на уроці присутній
міліціонер. І я зараз попрошу його розповісти нам про те, як поводити себе на
дорозі, щоб не трапилось біди.
6. Фізкультхвилинка.
7.
Робота
з підручником (с.88-91)
-
Будь-яка неприємна або трагічна історія не
сталась би, якби її учасники знали правила безпечної поведінки і передбачали б
наслідки своїх вчинків
Простіше
вивчити правила переходу вулиці і виконувати їх, ніж втратити здоров’я чи
життя.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Робота в зошиті (с.
35-36).
Завдання 1. Підпиши назви
дорожніх знаків. Розмалюй їх.
Завдання 2. Допиши
речення.
Завдання 3. Встав у
речення пропущені слова.
Завдання 4. Пронумеруй
елементи дорожньої розмітки.
Завдання 5. Дай відповідь
на запитання.
V. Підсумок уроку.
- Чим відрізняються
дорога і вулиця?
- Яка частина вулиці
створена для пішоходів?
- Чим урок запам’ятався?
- Що нового дізналися?
Немає коментарів:
Дописати коментар